Sjajnim koncertom Šejle Zonić večeras je na platou iza Gimnazije Mostar svečano otvorena
Međunarodna kulturna manifestacija “Mostarsko ljeto 2026”. Manifestaciju je na uvodnoj svečanosti
otvorila koordinatorica “Mostarskog ljeta” gđa Nataša Jekić.
“Sa zadovoljstvom mogu reći da „Mostarsko ljeto“ i ove godine okuplja umjetnike iz cijele Bosne i
Hercegovine i regije te smo za ovogodišnje izdanje pripremili gotovo 50 različitih kulturnih sadržaja.
Ova manifestacija već godinama predstavlja simbol zajedništva, kulturnog dijaloga i susreta različitih
umjetničkih izraza, te se zahvaljujem svim partnerima, pokroviteljima i posjetiocima koji svojim
doprinosom čine ovu manifestaciju prepoznatljivom i uspješnom”, istakla je Jekić.
Nakon ceremocije otvaranja upriličen je koncert jedne od najzapaženijih mladih muzičkih imena u regiji
Šejle Zonić. Publika je uživala u uzbudljivoj atmosferi prepunoj dobre energije i muzike.
“Ovo je prvi put da nastupam samostalno na otvorenom u Mostaru. Ranije sam nastupala sa
Divanhanom u Narodnom pozorištu Mostar. Posebno me raduje što sam imala priliku da večeras
otvorim manifestaciju ‘Mostarsko ljeto’ kao i svoju ljetnu koncertnu sezonu. Večer smo proveli u sjajnoj
atmosferi i zaista mi je bilo zadovoljstvo nastupiti pred mostarskom publikom. Potrudili smo se da
pripremimo raznovrstan program sa pjesmama za sve generacije, od 7 do 77 godina, i vjerujem da je
publika uživala zajedno s nama“, naglasila je Zonić.
U okviru ovogodišnje manifestacije „Mostarsko ljeto“ bit će održano gotovo 50 različitih kulturnih
sadržaja, a organizatori su Centar za kulturu Mostar, Narodno pozorište u Mostaru, Muzej Hercegovine
Mostar, Narodna biblioteka Mostar, Pozorište lutaka u Mostaru i Muzički centar Pavarotti, u partnerstvu
sa Institutom Yunus Emre Mostar i OKC Abrašević.
