ОТВОРЕНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ЧУВАРИ ТРАДИЦИЈЕ“
Вечерас је, у прелепом амбијенту терасе Института Јунус Емре, званично отворен културни догађај „Чувари традиције“, којим се обележавају две важне годишњице за Град Мостар: двадесет година од уписа Старог моста на УНЕСКО-ву листу светске баштине и двадесет једна година од обнове симбола града на реци Неретви.
Ово културно вече имало је за циљ промоцију богатог наслеђа Мостара, уз музичке и уметничке наступе и могућност куповине аутентичних производа.
Председник Градског већа града Мостара, господин Ђани Рахимић, обратио се присутнима и истакао: „Данас славимо две важне годишњице у Граду Мостару. То је годишњица обнове Старог моста и годишњица уписа Старог моста на УНЕСКО-ву листу светске баштине. Тим поводом организовали смо дводневни догађај под називомЧувари традицијеОвдје смо позвали све оне који су учествовали у рестаурацији Старог моста како бисмо им се захвалили и представили њихов рад. Вечерас ће учествовати локални уметници и занатлије са својим рукотворинама, Удружење жена ће представити наша традиционална јела, као и културно-уметничка друштва која ће представити ношње и обичаје свих народа у Босни и Херцеговини.“
Рахимић је додао да на овај начин представљамо, баштинимо и делимо нашу богату традицију и нематеријално наслеђе.
Присутнима се у име Града Мостара обратила и главна саветница Инес Сулић, која је нагласила да Град Мостар, као и Босна и Херцеговина, могу много постићи сарадњом, стручношћу и богатством културног идентитета.
МанифестацијаЧувари традиције наставља се сутра (22. јула 2025.) централним догађајем - концертом Диванхане на платоу испод Старог моста са почетком у 21:00.
