Последње такмичарске вечери 22. Међународног фестивала комедије „Мостарска лиска“ у препуној сали Народног позоришта у Мостару, представа „Тере и Лус“ С. Еванса-М. Торјанац, режија Марко Торјанац, продукција позоришта Планета Арт.
Стручни жири је одличној глуми глумица Ање Шоваговић – Деспот и Наташе Јањић – Меданчић доделио две награде Литл Лиске за најбољу глумицу вечери. „Наравно, много пута сам наступала у Мостару и у Народном позоришту, Хрватском народном казалишту и Косачи, али мислим да ми је ово први пут на фестивалу „Мостарска лиска“ и пресрећна сам. Обоје смо били веома срећни због награде. У жирију је Адмир Гламочак, мој дивни колега из давних студентских дана, тако да сам посебно задовољна и пресрећна што је он председник жирија. Што се тиче атмосфере, била је феноменална, заиста дивна.
Дивне реакције, смех, прелепа тишина на местима која захтевају мало драматичне рефлексије, такорећи. „Одлично смо се осећали на сцени и имам осећај да је представа „пролетела“ за 5 минута“, нагласила је Шоваговић - Деспот.
Глумица Наташа Јањић – Меданчић изразила је задовољство великим интересовањем за представу као и наградом коју је освојила.
„Заиста сам била изненађена овом великом посећеношћу. Када чујем да је сваке вечери тако, изузетно ми је драго што фестивал живи на овај начин, што привлачи публику и што публика долази на представе. Чињеница да је било распродато ми је заиста дивна и невероватна, данас у време када позориште води озбиљну битку са публиком и покушава да је привуче, што значи да је то квалитет који постоји као константа на фестивалу и да људи долазе да виде добар избор представа. Што се тиче Мале лиске, вечерас сам била пријатно изненађена овом наградом. Лепо је одмах након представе добити плодове свог рада, поред аплауза, и заиста смо били сведоци дугог, великог, искреног аплауза“, нагласила је Јањић - Меданчић.
